Prihlásiť sa

Chcete se opýtať? Zavolajte nám na +421 903 411 924

Organizátor zájazdov a predajca vstupeniek formuly 1 powered by Prima Italia since 2007

Menu 0
03.10.2021

Grand Prix Singapuru 2022

Marina Bay Street Circuit

 • Variant: Letecky (Praha ) Zmeniť variant
 • Odlet: 29.09.2021 15:55 Návrat: 06.10.2021 01:40

Vážení klienti zájazd nie je v predaji.

O dátume jeho zahájenia vás budeme informovať.

Chcem zaslať informáciu o zahájení predaja:

Budeme Vás kontaktovať, ďakujeme za Váš záujem.

 • Informácie o zájazde

  Cena zahŕňa:

  • Spiatočnú leteckú dopravu Praha – Singapur, v turistickej triede vrátane všetkých poplatkov s leteckou spoločnosťou Emirates s prestupom v Dubaji (SAE)
  • 5 nocí ubytovanie v dvojposteľových izbách vo *** hoteli v Singapure
  • 5x raňajky
  • 2x transfery letisko – hotel
  • Českého delegáta
  • Zákonné poistenie CK podľa zákona č. 159/1999 Zb.

  Fakultatívne služby:

  • Víkendová vstupenka na piatok, sobotu a nedeľu podľa vlastného výberu
  • Cestovné poistenie a storno poistenie zájazdu vrátane vstupenky
  • Výlet loďou na ostrov Saint Jihn, prehliadka ostrova, kúpanie
  • Prehliadka dominánt Singapuru s českým sprievodcom
  • Predĺženie pobytu na indonézskom ostrove Bintan (viď. alternatívny zájazd)

  Cestovné doklady: cestovný pas

  Odletové miesto: Letisko Václava Havla Praha

  Informácie o ubytovaní:

  • J8 Hotel *** sa nachádza v centre Singapuru, 10 minút chôdze od Mustafa Centre a City Square nákupných centier
  • Izby sú vybavené klimatizáciou, minibarom, LCD televízorom, kúpeľňou, wifi pripojením, písacím stolom, trezorom a telefónom.
  • Hotel ponúka aj ďalšie služby ako reštauráciu a bar.

  Program zájazdu:

  Streda 16.9.

  • 15:55 odlet z Prahy (Letisko Václava Havla), let s prestupom v Duabji (SAE)

  Štvrtok 17.9.

  • 15:00 prílet do Singapuru, privítanie českým delegátom na letisku, transfer do hotela, ubytovanie
  • Informatívna schôdzka k programu zájazdu, voľný program

  Piatok 18.9.

  • Dopoludnia voľný program
  • Popoludní odchod na okruh Marina Bay – prvý a druhý meraný tréning F1
   Alternatívny program: celodenná prehliadka s českým sprievodcom

  Sobota 19.9.

  • Dopoludnia voľný program
  • Popoludní odchod na okruh Marina Bay – tretí meraný tréning a kvalifikácia F1

  Nedeľa 20.9.

  • Dopoludnia voľný program
  • 20:00 Grand Prix Singapuru – preteky formuly 1

  Pondelok 21.9.

  • Celodenný voľný program
   Alternatívny program: výlet loďou na ostrov Saint Jihn, kúpanie v mori (20,00 eur)
  • 22:00 hod. transfer na letisko

  Utorok 22.9.

  • 01:40 odlet zo Singapuru, prestup v Duabji (SAE)
  • 13:00 prílet do Prahy

  Praha – Singapur – časový posun + 6 hod.

  Čo môžete zažiť navyše:

  • Exkluzívne pohľad na formulu 1 v ázijskom prostredí spojenú s návštevou Singapuru a možnosťou predĺženia pobytu na rajskom ostrove Bintam v Indonézii
  • V Singapure a jeho okolí sa nachádza nespočetné množstvo atraktivít, ktoré počas svojho pobytu môžete navštíviť. (Viď záložka “destinácie”)

  Dĺžku zájazdu, typ ubytovania a služby je možné upraviť podľa individuálnych požiadaviek

  Cenu zájazdu môže ovplyvniť blížiaci sa termín konania akcie a cena leteckej dopravy

 • Program

  30. 9. piatok

  • 12:00 – 13:00 prvý meraný tréning formule 1
  • 15:00 – 16:00 druhý meraný tréning formule 1

  1. 10. sobota

  • 12:00 – 13:00 tretí meraný tréning formule 1
  • 15:00 – 16:00 kvalifikácia

  2. 10. nedeľa

  • 14:00 – 16:00 závod GP Singapuru 2022 formule 1

  Po celý víkend prebiehajú sprievodné programy formuly 2, formuly 3 a Porsche Supercup. Podrobný program bude zverejnený týždeň pred Grand Prix F1 2022.

 • Destinácia

  Singapur

  Singapur je mestský štát v JV Ázii ležiaci na rovnomennom ostrove severne od Malajského polostrova. Od pevniny ho oddeľuje Johorská úžina, ktorá je široká asi 1 km. Ostrov je prevažne rovinatý – najvyšší kopec je Bukit Timah s 166 m.n.m. Okrem hlavného ostrova pod Singapursku republiku spadá tiež viac ako 60 malých ostrovov a ostrovčekov v okolí. Singapur, kedysi kritizovaný ako nudný, sa počas posledných rokov premenil v jedno z najmodernejších a najdynamickejších miest juhovýchodnej Ázie. Snúbenie rôznych kultúr, kuchýň a architektonických štýlov má za následok rozmanitosť mesta ktorá je vidieť na prvý pohľad a to hlavne vďaka netradičným stavbám. Turizmus sa tu rozvíja míľovými krokmi a taktiež nákupné centrá rovnako ako hlavné ulice, reštaurácie a bary pozdĺž pobrežia. Ambície mesta aby sa počet turistov ešte zvýšil je zrejmá – množstvo 4-5 * hotelov ktoré stále pribúdajú. Je to mesto kozmopolitné. Množstvo reštaurácií znamená, že tu môžete ochutnať nespočet rôznych kuchýň a za kvalitné jedlo ani nemusíte zaplatiť extrémne vysoké sumy. Singapur je tiež bezpečné miesto – kriminalita je tu veľmi nízka.

  Počasie

  Teplé a vlhké počasie s letnými teplotami cez celý rok (v priemere 30 °C cez deň a 23 °C cez noc). V Singapure nemajú jasne dané obdobie dažďov a obdobie sucha. Väčšina dažďových zrážok spadne počas severovýchodného monzúnu (november – január) a prehánky sú zvyčajne náhle a silné.

  Stravovanie

  Singapur je pre mnoho turistov symbolom jedla. S hľadaním vhodného stravovacieho zariadenia tu rozhodne nebudete mať problém. Je sa tu prakticky všade, a to v ktorúkoľvek dennú i nočnú dobu. “Bežné” jedálne sú otvorené nonstop a vybrať si v nich môžete z niekoľkých stoviek jedál. Jedlá v Singapure sú kombináciou čínskej, malajzijskej, indickej a západnej kuchyne. Ceny jedál sú podobné ako v SR, počítajte však s dvojnásobnými porciami.
  Najlacnejšie ceny ponúknu už spomínané bežné jedálne s porciou za 3-6 S$ (2 – 4 eur). V klasických a lepších reštauráciách počítajte s cenou za jedlo 20-30 S$ (14 – 20 eur). Fast foody či reštaurácie vo food-Court sú obvykle o 3 S$ drahšie ako pouličné jedálne.

  Čo vidieť

  Gardens by the Bay – singapurská botanická záhrada 21. storočia, ktorá je plná high-tech vynálezov. Súčasťou je Cloud Forest, ktorý je tropickou oázou a v ktorej nechýba ani kompletný vodopád. Nachádza sa tu tiež OCBC Skyway, odkiaľ sa naskytne jedinečný výhľad na záhrady, mesto i Juhočínske more.

  Singapore Botanic Garden – Jednou z najväčších singapurských atrakcií je 74 hektárov veľká botanická záhrada, ktorá je aj so svojimi viac ako tisíc druhov orchideí zapísaná na v Zozname svetového dedičstva UNESCO.

  Orchard Road je singapurská zóna veľkých hotelov a obchodných centier, ale aj v jej okolí nájdete celý rad historických stavieb z koloniálneho obdobia, ako napríklad domy v malej uličke Peranakan Place, sídla bohatej singapurskej šľachty, alebo Prezidentský palác Istana a hinduistický chrám Chettiar.

  Chinatown – čínska štvrť, kde sa nachádza množstvo čínskych obchodov tiež najstarší hokkienský chrám Thain Hock Keng Temple a najstarší hinduistický chrám v Singapure Sri Mariamman Temple.

  Little India – indická štvrť je plná exotických obchodov vhodných pre nákup netradičných suvenírov. Vo štvrti sa nachádza aj Chrám tisícov svetiel s 15 metrov vysokou sochou Budhu.

  Marina Bay Sands – na 57. poschodí sa nachádza rozľahlá terasa a tiež je tu pravdepodobne najatraktívnejší bazén sveta, ktorý končí priamo na hrane. Z neho je neuveriteľný výhľad na mesto.

  Tip na celodenný výlet

  Ostrov Sentosa
  je ostrov patriaci Singapuru a je možné sa tam dostať taxíkom, trajektom, lanovkou či autobusom. Na ostrove je možné navštíviť okrem dlhej piesčitej pláže tiež rôzne atrakcie – múzeum voskových figurín s názvom Images of Singapore a Underwater World, ktorý sa nachádza pod morskou hladinou a poskytne návštevníkom pohľad na najrôznejšie morské živočíchy.
  Ostrov Saint John
  Ostrov 50 minút plavby vzdialený od Singapuru je ukážkou úplného pokoja. Ostrov je neobývaný a nenachádzajú sa na ňom žiadne obchody ani zázemie pre turistov. Ponúka však krásne dlhé piesočné pláže a dokonalý pokoj. Na ostrov je možné dostať sa loďou v rámci výletu, tiež na ďalší ostrov približne za 12 eur.
 • Sprievodca

  Rýchle otázky a odpovede pred nákupom zájazdu alebo vstupenky.  Kedy objednať zájazd alebo kúpiť vstupenku? Najlepšie pri zahájení predaja čo je zpravidla12 mesiacov pred konaním Grand Prix. Včasným nákupom ušetríte aj tisíce korún.

  Prečo cena zájazdu nezahŕňa vstupenku? Je to z dôvodu veľkého cenového rozdielu rôznych typov vstupeniek. Môžete si tak podľa ceny vybrať sami svoje miesto na okruhu Grand Prix. Výnimkou sú zájazdy Prima Complet, ktoré už cenu vstupenky zahŕňajú.

  Je možné objednať zájazd bez vstupenky? Áno.

  Je možné objednať zájazd s vlastnou dopravou? Áno. Zaistíme vám ubytovanie, vstupenku, v niektorých prípadoch ponúkneme sobotňajšej transfer na okruh a asistenciu českého delegáta v mieste pobytu.

  Poskytujete vernostné a detské zľavy na zájazd? Áno.

  Je poskytovaná zľava na detské vstupenky? Áno, spravidla to býva 50% ceny dospelých vstupenky, ale napríklad deti do 14 rokov majú vstup na Grand Prix Rakúska zadarmo.

  Môžeme získať darčekový voucher? Áno, tlačený stojí 120 Sk, elektronický ktorý dostanete e-mailom je zdarma. Voucher je vystavený na meno obdarovaného.

  Je možné využiť fondu (FKSP, alebo iného) zamestnávateľa? Áno, vášmu zamestnávateľovi vystavíme faktúru a on vám zaplatí zájazd alebo vstupenku na Grand Prix.

  Aký je rozdiel medzi víkendovú a nedeľné vstupenkou? Vstupenky sú vždy celodenná, nedeľné vstupenka je tak na celý nedeľný program. Víkendová potom na piatok, sobotu aj nedeľu.

  Budem mať miesta na tribúne vedľa seba? Áno. Vstupenky sú číslované, máte pridelené (vaše) konkrétne miesto na tribúne.

  Môžem si vybrať miesto na tribúne? Konkrétne miesto nie. Môžeme Vám po špecifikáciu miesta napr. Hore, dole, vľavo alebo vpravo toto miesto zaistiť. Nie je však garantované. Pridelenie konkrétneho miesta je plne na rozhodnutí usporiadateľa Grand Prix.

  Kedy obdržím vstupenky? Okruhy Grand Prix vstupenky distribuujú spravidla 14 dní pred pretekmi, kedy je dostanete poštou ako cenné písanie. Klienti leteckého a autobusovej zájazdu vstupenky dostane pri odchode.

  Čo sú vstupenky General Admission? Jedná sa o vstupenky na trávnaté plochy (miesta na státie) okolo okruhu. Spravidla sú to najlacnejšie vstupenky.

  Môžem navštíviť pit lane (boxovou uličku)? Väčšinou áno, na základe víkendové vstupenky je to možné vo štvrtok v podvečer pred pretekárskym víkendom a to zadarmo. Niektoré okruhy sú na túto návštevu svoje obmedzenia a špecifiká.

  Môžem v piatok navštíviť aj iné tribúny ako tribúnu, kde mám svoje miesto? Áno, niektoré okruhy toto umožňujú.

  Môžem sa po konci pretekov dostať na závodnú trať? Áno, toto je možné napr. Na okruhoch Monza, Red Bull Ring, Hungaroring, Silverstone, Spa-Francorchasmps alebo na okruhu Catalunya v Barcelone.

  Môžem si do areálu okruhu vziať svoje pitie alebo desiatu? Nápoje nie, desiatu v malom množstve áno.

  Čo môžem zažiť o závodnom víkendu? Víkendový program Grand Prix zahŕňa merané tréningy, kvalifikáciu a preteky formuly 1. Súčasťou programu sú aj preteky formule 2, formula 3 a seriál Porsche Super Cup. Navštíviť môžete FAN zónu formuly 1, kde sa konajú podpisové akcie, aktivity pre fanúšikov (výmena kolies na voze F1, virtuálna realita, trenažéry F1a ďalšie). Súčasťou pretekov sú aj koncerty svetových hviezd. Ponuka a program je rôzna podľa miesta konaní Grand Prix.

  Ďalšie podrobné odpovede nájdete v našom sprievodcovi Grand Prix.

  Neviete si rady? Zavolajte, radi poradíme.
  tel. +421 903 411 924

 • Informácie o okruhu

  Charakteristika okruhu:

  • Počet kol: 61
  • Délka závodu: 308,706 km
  • Divácká kapacita: 110000
  • První GP: 2008
  • Délka okruhu: 5,063 km
  • Traťový rekord: 1:41,905 – Kevin Magnussen (2018)

  Popis okruhu:

  Trať byla vytvořena v roce 2008 a do historie závodů F1 vstoupila první Velkou cenou pod umělým osvětlením. Pod mrakodrapy nejvýznamnějšího asijského finančního centra se pod potemnělou oblohou rozzářila bílá stužka ve tvaru osmičky. Trať osvětluje 230 sloupů s 1 600 světelnými projektory, jež dosahují čtyřnásobné intenzity, než běžná světla na fotbalových stadionech.

 • Informácie o poistení

  Sadzobník cestovného poistenia pre účastníkov zájazdu – 2021

  Ke stažení - cestovní pojištění a připojištění online

  Typ poistenia Grand Prix – Europa (EU)  Grand Prix – Europa (GB, Azerbajdžan)  Grand Prix – Svet 
  dospelý dieťa do 15 roku veku dospelý dieťa do 15 roku veku dospelý dieťa do 15 roku veku
  A30 1,80 € 1,10 € 2,30 € 1,50 € 3,00 € 2,30 €
  A60 2,30 € 1,50 € 3,50 € 2,30 € 4,20 € 2,90 €
  A90 2,90 € 1,80 € 3,80 € 2,50 € 5,40 € 3,70 €
  A30 Pandemic 2,70 € 1,90 € 3,80 € 2,70 € 5,80 € 4,20 €

  Uvedené ceny sú za jeden deň poistenia

  Balíky zahŕňajú: poistenie zrušenia objednaných služieb v prípade choroby, úrazu, živelnej udalosti a trestného činu. úmrtia poisteného, úmrtie blízkej osoby.

  Balík poistenia A30 – 80% stornopoplatku, max 1 130 € / 1 os., celkom max. 3 390 €
  Balík poistenia A60 – 80% stornopoplatku, max 2 260 € / 1 os., celkom max. 6 790 €
  Balík poistenia A90 – 80% stornopoplatku, max 3 390 € / 1 os., celkom max. 10 180 €

  Nový balík poistenia A30 PANDEMIC

  s rozšíreným krytím nákladov spojeným s ochorením klasifikovaným Svetovou zdravotníckou organizáciou ako epidémia / pandémia alebo s podozrením na toto ochorenie (napr. COVID-19), a to aj v krajinách, ktoré boli Ministerstvom zahraničných vecí Slovenskej republiky alebo iným orgánom štátnej správy označené ako rizikové, rozširujúci základný balík A30 o nasledujúce riziká:

  Balík poistenia A30 PANDEMIC sa vzťahuje na všetky krajiny sveta v súlade so zvolenou územnou platnosťou poistenia, a to bez ohľadu na epidemiologickú situáciu v cieľovej alebo tranzitnej krajine.

  Nárok na poistné plnenie z poistenia PANDEMIC vznikne za podmienky, že:

  – vycestovanie nastalo z územia Slovenskej republiky alebo z krajiny trvalého pobytu poisteného a v čase platnosti poistnej zmluvy. Pri nesplnení tejto podmienky poisťovateľ nie je povinný poskytnúť poistné plnenie.

  – škodová udalosť bola hlásená poisťovateľovi alebo poskytovateľovi asistenčných služieb (EuroCross Slovakia) najneskôr 24 hodín po vzniku podozrenia, resp. po nariadení karantény z dôvodu podozrenia na ochorenie klasifikované Svetovou zdravotníckou organizáciou ako epidémia / pandémie. Pri nesplnení tejto podmienky poisťovateľ nie je povinný poskytnúť poistné plnenie

  Upozornenie: Balík poistenie A30 PANDEMIC nemožno dojednať pre osobu nad 70 rokov. Balík poistenie A30 PANDEMIC nemožno dojednať, ak by poistenec v deň začiatku poistenia (platnosť poistenia od) dovŕšil 70 rokov.

  Poistenie PANDEMIC klient PI_2021

 • Variant: Letecky (Praha ) Zmeniť variant
 • Odlet: 29.09.2021 15:55 Návrat: 06.10.2021 01:40